REKLAMA
Hlavní Menu Plech Serveru

HLAVNÍ MENU SERVERU

Odrazka
Tlacitko
REKLAMA

REKLAMA
Co je v oboru nového

ŠROUBY FLOWFORM PRO VÝHODNĚJŠÍ SPOJOVÁNÍ PLECHOVÝCH TABULÍ
Technický týdeník

Jedná se o cenově výhodnější spojování plechových tabulí s celou řadou výhod ..... CELÝ ČLÁNEK

 
VLÁKNOVÉ - FIBER LASERY
Ing. Radovan Konopík, PLECH SERVER

Vláknové - fiber lasery jsou nejnovějším typem laserů, které se začaly aplikovat do strojů na řezání materiálů, značení a gravírování.
Za svůj název vděčí optickému vláknu. Vlákno je aktivním prostředím a zároveň tvoří vlastní laser.
Celkově se jedná o nastupující, velmi pokrokovou a moderní technologii, která se začala v posledních letech stále intenzivněji prosazovat. Tyto lasery nahradí - díky svým vlastnostem - stávající technologie CO2 laserů a stanou se tak velmi atraktivním artiklem v nabídce laserových technologií.

Fiber laser - jako aktivní prostředí je použito ytterbiové optické vlákno.
Vlnová délka laseru je v rozsahu 1055-1075nm.

Vlákno slouží nejen jako aktivní prostředí (zesilovač), ale zároveň tvoří i vlastní rezonátor (zrcadla - Braggovy mřížky jsou součástí vlákna). Energie je do vlákna čerpána opticky pomocí sady (někdy se označuje jako pole)polovodičových diod. Diody typicky pracují na vlnových délkách v okolí 960nm a jsou přímo navázány na optická vlákna. Tato vlákna jsou pomocí vláknového slučovače napojena do aktivního prostředí - ytterbiového vlákna .
Vláknové lasery se vyznačují vysokou účinností, proto mají nízký příkon a běžně se chladí pouze vzduchem.
Výkon vláknových laserů pro řezání materiálů se pohybuje od 100W výš. Nejvíce v rozmezí 500 - 2000W.

Vláknové lasery se vyznačují především vysokou kvalitou svazku umožňující jeho soustředění (fokusaci) do velmi malého průměru. Tenká stopa a vysoká hustota energie následně umožňují dosahovat velmi efektivního řezání, popisu a gravírování.

 
FIBER LASER
Ing. Radovan Konopík, PLECH SERVER

Velmi rozšířený CO2 laser má dnes už každý garážník...  Zkuste fiber laser. Fiber laser přináší celou řadu výhod. Velkým plus je především možnost zvýšení řezné rychlosti. Má několikanásobně menší spotřebu energie a je nenáročný na údržbu.

Porovnání Fiber laseru a CO2 laseru naleznete ...ZDE

 
ŘEŽETE NEREZ ?
Ing. Radovan Konopík, PLECH SERVER

Pokud je Vašim hlavním zaměřením řezání nerezu, zkuste použít bifokální čočky. Můžete použít vyšší řeznou rychlost. Získáte kvalitnější řez a hlavně snížíte spotřebu dusíku, která může podle způsobu řezání dosáhnout až 70%. 

 REKLAMA