REKLAMA
Hlavní Menu Plech Serveru

HLAVNÍ MENU SERVERU

Odrazka
Tlacitko
REKLAMA

REKLAMA

OSTATNÍ PLECH

- LAKOVANÝ PLECH (polyester, polyvinyl, polyurethan, polyamid, epoxy)
SEZNAM DODAVATELŮ lakovaného plechu
(Firmy je možné filtrovat dle Oblasti ČR + Svitky a pásky/Formátové plechy/Přístřihy.)

- SLZIČKOVÝ PLECH
SEZNAM DODAVATELŮ slzičkového plechu
(Firmy je možné filtrovat dle Oblasti ČR + Svitky a pásky/Formátové plechy/Přístřihy.)

- DĚROVANÝ PLECH
SEZNAM DODAVATELŮ děrovaného plechu
(Firmy je možné filtrovat dle Oblasti ČR + Svitky a pásky/Formátové plechy/Přístřihy.)

- TAHOKOVY
SEZNAM DODAVATELŮ tahokovu
(Firmy je možné filtrovat dle Oblasti ČR + Svitky a pásky/Formátové plechy/Přístřihy.)

- PLECH SPECIÁLNÍCH VLASTNOSTÍ (ocelové plechy, kalené plechy, planžety atd...)
SEZNAM DODAVATELŮ plechu speciálních vlastností
(Firmy je možné filtrovat dle Oblasti ČR + Svitky a pásky/Formátové plechy/Přístřihy.)

- OSTATNÍ PLECH (nelze zařadit, například trapézový plech atd...)
SEZNAM DODAVATELŮ
ostatního plechu
 

ZADAT VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ na dodávku ostatních plechů
Odesláním jediného formuláře oslovíte všechny registrované dodavatele v ČR.

ON-LINE VÝPOČET HMOTNOSTI ostatních plechů
Jednoduchá internetová aplikace pro výpočet hmotnosti.

PŘEVODNÍ TABULKY Wr.Nr., ČSN, DIN, EN
Tabulky obsahují materiály ocel, nerez, měď, hliník a další...

WWW PREZENTACE FIREM registrovaných v ČR
Seznam obsahuje aktivní www adresy firem registrovaných na Plech Serveru.

 

ALUZINKOVÝ PLECH
Podle chemického složení a s přihlédnutím na účel použití se plechy vyrábí ve třídách oceli 10 a 11. Aluzinkový plech se vyznačuje výbornou odolností vůči korozi, mechanickému poškození i vysokým teplotám až do 300 °C, je pevný a trvanlivý. Stříbrně metalický povrch odráží teplo ze slunečního záření. Ve srovnání s pozinkovanými plechy má až šestninásobnou životnost. Váhové poměry složení slitiny povlaku je Hliník 55%, Zinek 43,4% a Křemík 1,6%. Uvedená kombinace umožňuje vysokou odolnost proti korozi. Použití pro krytiny a příslušenství střech, opláštění budov.

TITANZINKOVÝ PLECH
Podle chemického složení a s přihlédnutím na účel použití se plechy vyrábí ve třídách oceli 10 a 11. Povrch titanzinkového plechu tvoří slitina elektrolytického zinku a přísad mědi a titanu. Plech není nutno opatřit ochranným nátěrem, jelikož jeho funkci splňuje povlak oxidu, který se vytváří na povrchu. Povrchy mohou být lesklé nebo předzvětralé. Vysoká plasticita titanzinkových plechů umožňuje libovolné zpracování s jedinou výhradou, nesmějí být zpracovávány při teplotách nižších jak 10 °C. Dále je třeba zajistit, aby se nestýkaly titanzinkové prvky s nezinkovanou ocelí nebo mědí. V těchto případech za přítomnosti vody vzniká galvanická koroze. Titanzinkové plechy nacházejí uplatnění jako krytiny střech, opláštění budov a hlavně také u odvodňovacích systémů.

POCÍNOVANÝ PLECH
Podle chemického složení a s přihlédnutím na účel použití se plechy vyrábí ve třídách oceli 10 a 11. V potravinářství se používá plech chráněný vrstvou cínu, který na rozdíl od zinku nereaguje s potravinami; dále se používá v elektrotechnických oborech především pro televizní a satelitní zařízení (anténí slučovače, rozbočovače, napaječe ajiné) jako výlisky pro vysokonapěťové rozvaděče a transformátory.

TITANOVÝ PLECH
Titan má podobné mechanické vlastnosti jako oceli, jeho hustota je však podstatně menší, 4,5 kg/dm3. Dá se zpracovat za tepla při střední teplotě 900 °C. Svařuje se elektrickým obloukem i elektrickým odporem (bodově). Titan je kov nemagnetický, jeho pevnost rychle klesá se vzrůstající teplotou. Naproti tomu je velmi odolný proti korozi. Odolává všem anorganickým i organickým kyselinám a zředěným alkalickým roztokům. Slitiny titanu mají větší pevnost než čistý kov, zvláště při vyšších teplotách. Legujícími prvky jsou Cr, Mo, W a Al. U nás se nejvíce používá slitina Ti-Al6-V4. Po vytvrzení má pevnost 1 150 Mpa. Vzhledem k vysoké odolnosti proti korozi se nejčastěji používají jeho slitiny v chemickém průmyslu.

MOLIBDENOVÝ PLECH
Plechy z molybdenu získávají stále větší význam díky řadě výtečných fyzikálních a mechanických vlastností, jako např. tepelná odolnost (pod ochranným plynem), vysoká tepelná vodivost, nízký koeficient tepelné roztažnosti, vysoký modul elasticity, mimořádná odolnost proti chemickým neoxidujícím žíravinám, dobrá elektrická vodivost. Vyznačuje se vysokou tvrdostí, dobrou odolností proti opotřebení a otěru jakož i dobrým koeficientem tření.

 

REKLAMA